Katalog VODA

Katalog PLYN

Cesta do AVK Dánsko Tisk Email

 

HQ DK2
Ve dnech 6-8.října proběhlo formální zakončení soutěže „Poznej Skandinávii a výrobu v AVK“. Zástupci šesti vodárenských společností absolvovali cestu do dánského Aarhusu.


Navzdory nepříznivému počasí se podařilo zdolat nejvyšší vrchol pevninské části Dánska 170 mn.m. a celkově druhý nejvyšší bod Dánska, horu Ejer Bavnehoj. Vrchol jsme dokonce navštívili pro velký úspěch dvakrát. Jednou v nočních hodinách první den cesty a podruhé při cestě nazpátek.


Hlavní den našeho pobytu proběhla návštěva hlavního výrobního závodu, centrálního skladu a přilehlých výrobních hal. Naši hosté si mohli prohlédnout výrobu měkce těsnicích šoupat, přípojkových šoupátek jak litinových, tak z POM, výrobu navrtávacích pasů na PE potrubí, přírub, ORION plus spojek, příslušenství, šoupat s PE konci a zpětných klapek.


Osobně jsme viděli tryskání odlitků, epoxidaci, smaltování, montáž PE konců na vodařské i plynárenské armatury a finální testy.Vrchol byl dobyt3
Ve zbývajícím čase naší cesty jsme navštívili královskou rezidenci Marselisborg Palace, mořské pobřeží, historické centrum města i druhou nejvyšší katedrálu ve Skandinávii ve městě Aarhus.

 
Návštěva AVK i krátká exkurze do okolí firmy snad přinesla spoustu nových poznatků o výrobě armatur i životě běžných Dánů.
Na obrázcích jsou zástupci vodárenských společností ze Šumperka, Jihlavy, Kutné Hory, Domažlic, Hradce Králové, Náchoda při návštěvě ve výrobě a na nejvyšší hoře Dánska.