Šoupátka AVK s PE konci pro PE potrubní systém

Plně svařované PE potrubí nabízí mnoho výhod, především snížené riziko netěsností, snadnou instalaci a vysokou životnost řadu. S AVK šoupátky s PE konci můžete navrhnout plně svařovaný potrubní systém až do 630 mm.

Výhody PE potrubí v rámci zásobování vodou

Většinou má PE potrubí výhodu oproti potrubí z tradičnějších materiálů, jako je PVC nebo litina, ve spojích. Primárně PE poskytuje plně svařovaný potrubní systém bez šroubů, bez mechanických spojů a tím s mnohem nižším rizikem netěsností a defektů.

PE potrubí má ve srovnání s tradičními materiály prodlouženou životnost. PE potrubí je odolné proti korozi a jelikož jsou relativně lehké, s PE potrubí také se snadno manipuluje a snadno se přepravuje.

Procesy tavení a elektrosvařování poskytuje spoj, který je ještě pevnější než samotná trubka a umožňuje svařovat trubky nad zemí, spíše než ve výkopu. Zeminu ve výkopu není třeba tolik vyrovnávat, protože PE trubky jsou pružné a kopírují terén. Kromě toho neexistují žádné zvláštní požadavky na půdní podmínky a pro instalaci je potřeba méně místa ve výkopu.

 

Plně svařovaný PE potrubní systém – do 630 mm s AVK šoupaty

Výhod použití PE potrubí je mnoho, stejně jako použití AVK šoupat s PE konci. Nejdůležitější je fakt, že šoupata s koncovkami PE potrubí budou integrovanou součástí systému PE potrubí. Nebudou zde žádné spoje s rizikem netěsností, spoje budou stejně pevné jako samotné potrubí – a tedy jako zbytek systému.

 

Stejné schválení a parametry svařování pro celý systém

Pro získání všech výhod musí být konce PE potrubí na šoupěti vyrobeny ze stejného materiálu PE jako PE potrubí použité při instalaci. Při použití stejného PE materiálu pro šoupátko i potrubí lze použít stejné parametry svařování pro všechny spoje a lze se tak vyhnout nákladným chybám při instalaci.

 

AVK šoupátka s PE konci mohou být plně integrována

Naše konstrukce ventilu nám umožňuje namontovat na šoupátka všechna standardní PE potrubí. Extra dlouhé konce potrubí šoupátka dokonce ponechávají prostor pro dodatečný svar, pokud by to bylo nutné.

Poptávka po PE potrubních systémech se zvýšila díky zjevným výhodám. Kvůli globální změně klimatu a nedostatku vody se voda musí přepravovat na velké vzdálenosti, a proto také roste poptávka po PE potrubních systémech velkých rozměrů. K tomu jsou k dispozici šoupátka AVK s PE konci pro přívod vody pro trubky o průměru 75 mm až 630 mm.

 

Renomovaný design ventilu AVK – stejně těsný jako potrubí samotné

V našem výrobním procesu je kus standardního PE potrubí nalisováno přímo na drážkovaný konec šoupátka. Drážky kombinované s objímkou kolem spoje zajišťují, že materiál PE trubky je pevně zajištěn a že spoj zůstává během provozu těsný a jištěný i v tahu po celou životnosti potrubí. Kovový kroužek je utěsněn smršťovací folií tak, aby byla 100% zajištěna také ochrana tohoto kroužku proti korozi.

 

AVK šoupátka – bezpečná volba

Šoupátka AVK splňují nejvyšší standardy a jsou držiteli celosvětových schválení pro pitnou vodu pro nátěry, pryžové a mosazné materiály a pro samotný ventil.

 

Ventily pro jakoukoliv potřebu

Nabízíme mnoho variant šoupátek s PE koncovkami. Naše standardní typy pro vodárenství jsou PE konec X konec PE k dispozici s vřetenem z nerezové oceli, s duplexním vřetenem a jako ventily PREMIUM100. Nabízíme také ventily pro snadný a nákladově efektivní přechod z jiných materiálů potrubí na potrubí PE. Naše ventily s PE koncovkou X Supa Maxi™ nabízejí kombinaci dvou skvělých designů s univerzální jištěnou spojkou Supa Maxi™ /ORION plus pro všechny typy potrubí a ventily s PE koncovkou X přírubou nabízejí přírubové připojení ke všem typům přírubových fitinek a potrubí.