ORION plus / Supa Maxi™

Zkušenosti ukazují, že spoje v potrubí jsou často zdrojem úniku vody. Malá úspora při pořízení výrobku může časem přinášet velké náklady prostřednictvím únikům nefakturované vody nebo dokonce potřebu řešit okamžitou havárii. Proto AVK přírubové adaptéry i spojky jsou konstruovány nejen pro rychlou montáž, ale i s cílem vytvoření maximálně kvalitního spoje, ke kterému se nebudete muset vracet desítky let. Naše výrobky mají standardně osazený nerezový spojovací materiál. Šrouby nejsou zapuštěné do litinových odlitků což přináší eliminaci vzniku galvanické koroze, která může snadno časem způsobit poruchu výrobku.

Univerzální spojky jištěné v tahu ORION plus / Supa Maxi™

Supa Maxi™ nastavuje nové standardy

Supa Maxi™ zahrnuje kompletní řadu univerzálních a v tahu jištěných spojek s velkou tolerancí dle EN 14525 pro vodu, plyn a odpadní vody. Přímé spojky a přírubové adaptéry jsou k dispozici v DN50-600, záslepky v DN50-400 a redukované spojky a přechodové adaptéry jsou k dispozici v DN50-300. Součástí sortimentu jsou i šoupata se Supa Maxi ™ hrdly v DN80-300 pro vodu a odpadní vody. Patentovaný těsnicí systém SupaGrip ™ poskytuje vynikající těsnost a odolnost v tahu ve všech rozměrech potrubí a materiálech.

Kovové nosiče zákusných segmentů

Těsnění poskytuje plnou podporu a těsnění, a to i při minimální velikosti potrubí v tolerančním rozmezí a při použití na oválných trubkách. Těsnění je navrženo tak, aby se stahovalo po celém obvodu potrubí. V důsledku toho Supa Maxi ™ umožňuje vyosení až do 1,5 x zkušebního tlaku PN 16. Díky kovovým nosičům zákusů není třeba spoj po čase přetahovat.


Funkčnost na všech potrubních materiálech

Optimální těsnost a pevnost v tahu na všech materiálech potrubí je díky dvěma různými kovovým zákusům – bronzovým zákusům pro PE a PVC a zákusům z nerezové oceli pro litinové, ocelové potrubí. Zákusy jsou na nosiči upevněny kolíčky tak, aby byla zajištěno maximálně pevné napojení. Vysoce kvalitní kovové materiály zajišťují, že těsnění v průběhu času neztrácí kompresi a že spojka zůstává stále jištěná v tahu.

Navrženo podle EN 14525

Všechny spojky AVK Supa Maxi ™ jsou navrženy podle požadavků na zkoušky PN16, což znamená, že maximální zkušební tlak je 1,5 x PN = 24 bar.

Spojky v DN50-300 mají schválení podle nové EN 14525 KIWA podle PN16, což znamená, že zkušební tlak pro rozsah DN50-300 je dokonce 1,5 x 16 + 5 = 29 bar při plném vyosení.

Pro rozsah DN350-600 pracujeme na schválení KIWA v souladu s EN 14525 PN10, což znamená, že schvalovací zkušební tlak pro DN350-600 je 1,5 x 10 + 5 = 20 bar při maximálním vyosení. Více zde.

Kratší čas pro instalaci výrobku

Spojky umožňují vyosení ± 4 ° na každé straně (celkem 8 °) až do maximálního tlaku PN16. Velké hloubky zasunutí potrubí umožňují použití potrubí, které je zaříznuto mírně pod úhlem. Všechny spojky s hmotností přesahující 10 kg mají manipulační oka.

Optimální spojovací materiál

Velikost a počet šroubů je navržený tak, aby bylo možné provést utažení co nejrychleji a pouze s použitím standardních klíčů. Nerezové šrouby a matice jsou opatřeny ochranným povlakem proti zadírání. Šrouby jsou utahovány z vnitřní strany proto, aby se usnadnila montáž ve stísněných prostorech. Prostor závitů a matek je překryt plastovou krytkou, která chrání spoj proti nečistotám.

Dočasné ochranné víčko

Víko chrání prostor armatury proti vnikání nečistot. Po jeho odstranění je výrobek připraven k použití.

Sortiment

K dodání jsou také šoupata se Supa Maxi ™  hrdly, které je díky univerzálnosti možné osadit na jakékoliv běžné potrubí. Předností je tak kompaktní spojení šoupěte s přechodem na potrubí.

Vysoce kvalitní materiály

  • Těla z tvárné litiny, nosiče zákusů z lité oceli s epoxidovým povlakem v souladu s DIN 3476 část 1, schváleny GSK.
  • Těsnění z pryže EPDM, schválené také dle NF a DVGW pro pitnou vodou, těsnění z pryže NBR schválena DVGW a Gastec pro plyn.
  • Šrouby a podložky jsou standardně z nerezové oceli A2, na přání z A4. Matice jsou z nerezové oceli A4.
  • Zákusné segmenty jsou z bronzu RG5 a tvrzené nerezové oceli, upevňovací kolíčky z polyamidu.
  • Ochranná víčka z recyklovatelného PE, černé pro vodu a odpadní vody, žluté barvy pro plyn.

Animace

Supa Maxi ™ /ORION plus

Animace o aplikaci, vlastnostech a instalaci Supa Maxi ™ / ORION plus

Ke stažení

Spojky, příruby, adaptéry Orion/Supa Maxi

Videa

Supa Maxi ™ /ORION plus - instalace

Jak nainstalovat univerzální Supa Maxi ™ / ORION plus