Zajímavé reference

V Maďarsku vznikne nový výrobní závod BMW - s armaturami AVK

Společnost BMW oznámila své plány na výstavbu nového závodu u města Debrecín v Maďarsku.

Nový výrobní závod BMW představuje investici v celkové výši 1 miliardy eur a bude mít kapacitu přibližně 150 000 vozů ročně. Továrna poskytne více než 1 000 nových pracovních míst a také řadu pracovních míst vytvořených u dodavatelů a poskytovatelů služeb v místním regionu. Evropa je pro BMW nejdůležitějším trhem, na který připadá přibližně 45 % jeho prodejů vozidel, a lokalita v Debrecínu byla vybrána díky výhodám, jako je blízkost zavedené sítě dodavatelů a vynikající infrastruktura.

"Rozhodnutí BMW Group postavit tento nový závod potvrzuje naši perspektivu globálního růstu. Po významných investicích v Číně, Mexiku a USA nyní posilujeme naše aktivity na našem domovském kontinentu, v Evropě, abychom udrželi celosvětovou rovnováhu výroby," - Harald Krüger, předseda představenstva BMW AG.

Nový závod v Maďarsku bude schopen vyrábět vozidla s konvenčním i elektrickým pohonem – vše na jedné výrobní lince. BMW uvádí, že závod nastaví nové standardy v oblasti digitalizace, udržitelnosti a flexibility.

AVK dodala armatury pro protipožární ochranu a plynové rozvody v novém závodě. Pro první fázi projektu jsme dodali 20 ks šoupátek DN500 a 15 ks šoupátek DN350 se schválením UL & FM s přírubami se indikátory pohony a také 23 ks šoupátek DN50-200 s PE konci pro rozvody plynu. Následovat bude další várka šoupátek DN500 se schválením UL & FM, ke kterým dodáme také ukazatele polohy.