Velký mezinárodní projekt v Turecku

Dodávka AVK požárních armatur na část stavby 1850 km dlouhého plynovodu.

Akcionáři ázerbájdžánské, turecké a italské vlády spolupracují s British Petrols (BP) na dodávce zemního plynu z Ázerbájdžánu do Turecka a Evropy prostřednictvím 1850 km hlavního plynovodního systému přes Turecko.

Původně očekávaná kapacita tohoto obrovského projektu je 16 miliard kubických metrů plynu ročně a očekává se, že se postupně zvýší na 31 miliard kubických metrů ročně. Potrubí začíná v okrese Ardahan na gruzínsko-turecké hranici a vede přes 20 tureckých provincií, než končí v okrese Ipsala v Edirne na turecko-řecké hranici. Odtud se bude napojovat plynovod (TAP), který bude přepravovat zemní plyn do evropských zemí. Připojení k turecké distribuční síti zemního plynu je navázáno z odběrných stanic v Eskişehiru a Thrákii.

Projekt je rozdělen na 10 úseků, partner AVK, společnost Tekfen Construction and Installation Co., Inc. je dodavatelem jednoho z těchto úseků. Tato část projektu pokrývá kompresní a měřicí stanice v Turecku. Společnost Tefken projektovala a postavila hlavní řad, dvě kompresorové stanice a čtyři měřicí stanice. Pro účely ochrany stanic zákazník zvolil naše řešení protipožární ochrany zahrnující hydranty s UL a FM certifikátem a šoupátka s ukazateli  polohy. Do dnešních dnů bylo použito 100 sad těchto výrobků.

Pipeline in huge international project via Turkey

Náš sortiment armatur pro požární ochrany se vyrábí v dánském výrobním závodě, mezi mnohé zákazníky patří také turecké stavební společnosti, které operují nejen v Turecku ale i v zahraničí. Hlavními kritérii našeho úspěchu v tomto segmentu je dostupnost šoupátek NRS a OS&Y schválených s UL a FM až do DN400, široká řada požárních hydrantů s konkurenceschopnými dodacími lhůtami.

Více informací o produktech

Armatury s FM, UL certifikáty

Hydranty JUMBO v provedení DN 150 jako nejvhodnější armatura pro průmyslová podniky nebo obytné zóny, kde potřebujete zajistit mnohem vyšší odběr vody než nabízí běžný hydrant.