Roztřikovací uzávěr pro vypouštění přehrad

Vodárenské sdružení Aggerverband provozuje několik přehrad v německém státě Nordrhein-Westfalen. Pro obnovu základního odtoku v jedné z těchto přehrad zákazník zakoupil AVK rozstřikovací uzávěr DN1200 / PN16. Rozstřikovací uzávěr bude sloužit vypouštěcí armatura na spodním výtoku přehrady, kde bude regulovat hladinu vody a zajišťovat konstantní hladinu v přehradě i v případech, kdy silně prší.

První kontakt na projekt obnovy základního odtoku v Německu se uskutečnil na výstavě IFAT v Mnichově, kde kolegové prezentovali možnosti našich armatur. Spolupráce byla poté zahájena při diskuzi o provozních podmínkách roozstřikovacícho uzávěru, jakož i osazených uzavíracích klapek a dalších armatur používaných při vypouštění přehrady.

Zástupce investora i provozu navštívili výrobní závod AVK ACMO, aby získali představu o kvalitě výroby a vybavení v našich výrobních závodech na rozstřikovací a plunžrové ventily. Zákazník také navštívili místo, kde ventil stejné velikosti DN 1200 pracuje v přečerpávací elektrárně. Při navržení konkrétního ventilu byla provedena analýza průtoku na konkrétní provozní podmínky.

Ve výrobním závodě došlo na závěr i k technické přejímce jehlového ventilu s pohonem AUMA. Mimo jiné byly testovány pevnost, těsnosti, tloušťka vrstvy povrchové ochrany a podobně. Uzavírací klapka l DN1200 / PN16 s pohonem AUMA byla dodána z výrobního závodu AVK WW našimi nizozemskými kolegy.

Rok poté, co zákazníci poprvé navštívili výrobní závod ACMO, byly dodané ventily a armatury uvedeny do provozu pod dohledem zaměstnanců vodohospodářského sdružení, zástupce okresní vlády v Kolíně nad Rýnem a zaměstnanců AVK Armaturen GmbH. Byla potvrzena požadovaná funkce zařízení a dosažení požadovaných průtoků. Díky tomuto projektu měli kolegové příležitost prokázat, že výkon a síla AVK je „glokální“, a jsme rádi, že byl projekt úspěšně dokončen. Očekávejte globální leadership a místní/lokální angažovanost!

Specifikace rozstřikovacího uzávěru AVK

  • Jmenovitý průměr: DN1200
  • Jmenovitý tlak: PN16
  • Vnitřní tlak: max. 4,1 baru
  • Vnější tlak: volný výstup
  • Průtok: max. 14 m³ / s
  • Povlak: min. 500 um epoxidová pryskyřice
  • Hmotnost: 3 700 kg
  • Pohon: elektrický pohon AUMA SAR 10.2 s řízením AM 01.1, doba zavírání / otevírání cca. 9 minut 

Co je to rozstřikovací uzávěr? 

Rozstřikovací uzávěry někdy označované jako plunžrové ventily nebo jehlové ventily, jsou regulační ventily, které umožňují jemně řídit a regulovat průtok a tlak vody.

Rozstřikovací uzávěr lze použít v mnoha různých aplikacích s potřebou regulace průtoku nebo tlaku. V úpravě a distribuci vody, přehradách, elektrárnách a průmyslu.

Více informací o produktech

Plunžrové ventily

Armatura určená pro řízení průtoku a tlaku, kterou hledáte. Přes napojení na centrální dispečink a osazené pohony měňte podmínky v řadu, které aktuální situace vyžaduje.