Skupina AVK Group převzala společnosti Belgicast a Bayard.

Dne 9. října 2023 získala skupina AVK Group 100% podíl ve skupinách společností Belgicast a Bayard, které podnikají ve Španělsku, Francii, Itálii, Portugalsku a Číně. 20-10-2023

Akvizice zahrnuje společnosti: Belgicast International S.L., Bayard S.A.S. a Talis Flow Control (Shanghai) Co. Ltd., obchodní společnosti v Itálii (Belgicast Italia S.r.l.) a Portugalsku (Industra - Comercio de Equipamentos Industriais S.A.).

 

Morten Sæderup Nielsen, ředitel skupiny AVK Water a nový předseda představenstva společností, se vyjádřil následovně:

"Jsme rádi, že můžeme přivítat společnosti Belgicast a Bayard v rodině společností AVK. Jedná se o vzrušující akvizici s obrovským potenciálem."

Morten pokračuje: "Nové společnosti významně posílí naši pozici na několika trzích a v několika obchodních segmentech a přidají komplexní znalosti v rámci našich odvětví AVK Water a v oblasti odsolovacích technologií. Díky velmi široké nabídce produktů, optimalizovaným výrobním zařízením a silnému týmu motivovaných lidí se těšíme na spolupráci, která bude dále zásobovat naše zákazníky a trhy kvalitními produkty a řešeními, zajišťující bezpečnost infrastrukturních sítí. Vím, že všechny společnosti budou těžit z toho, že jsou součástí globální organizace AVK, kde budou mít podporu v klíčových strategických oblastech růstu, vedení a efektivity. Rád bych využil této příležitosti, abych jménem všech v AVK přivítal týmy skupin Belgicast a Bayard a popřál jim mnoho úspěchů."